تفاوتهایی که کمرنگ تر خواهدشد!

یکی دو روز پیش فیلم « ضربه ای که قلبم از ان جان سالم به در برد »  ژاک اودیار را دیدم.فیلم شلوغی بود. پر از اتفاق حول و حوش مردی جوان که شخصیت اصلی فیلم را تشکیل میداد.در قسمتی از فیلم  مرد جوان به دوستش کمک میکند تا دوست بتواند به همسرش دروغ بگوید برای خیانت.

همان شب سریال« همه چیز اینجاست »را که میدیدیم   مشابه این اتفاق در سریال تکرار شد.دوست اقای فانی به او کمک کرد برای دروغ گفتن و دور زدن همسرش شایسته

در این دو فیلم سر این اتفاق یک تفاوت اساسی وجود داشت.در فیلم فرانسوی زن بلافاصله پس فهمیدن خیانت همسر مقابله به مثل و تلافی میکند اما در  سریال ما،زن به گفتن جمله" من اونقدرها هم که فکر میکنی احمق نیستم" بسنده میکند و اصولا اقای کارگردان مظلوم ترین چهره ای را که میتوانسته  انتخاب کرده برای نقش شایسته خانم.

 وقتی تلویزیون ما اینقدر راحت به موضوع خیانت اقایان میپردازد یعنی که در جامعه حسابی گندش بالا امده .کسی چه میداند! شاید  چند سال دیگر شایسته خانم سریال، شهلا خانمی باشد که  جوری دیگر عکس العمل نشان خواهد داد!

 

/ 3 نظر / 14 بازدید
زردالو

تنها فیلمی که من دیدم و مثلاً خیلی جرئت به خرج داده بود و از طرف زن هم یه قضیه ای داشت "من همسرش هستم" بود. اونم خانومه خیانت نکرد، فقط آقاهه فکر میکرد در طول فیلم که خانومه هم داره به تلافی خیانت میکنه. ولی واقعاً فیلم قشنگی بود و تفاوت مرد و زن رو به خوبی نشون میداد. زنها تا وقتی زندگیشون براشون اهمیت داشته باشه به نظر من تقریباً محاله خیانت کنن. ولی مثلاً توی همین فیلم، مرده با اینکه نمیخواست زندگیش بپاشه، یه رابطه موازی هم داشت.

نیلوفر

به کجا میرویم، خدا داند. کلا خیلی چیزا رو دارن راحت نشون میدن. کجا روابط دوستی بین یه دختر و پسر رو نشون میداد که در این سریال بین مهران و نازنین نشون میده؟ احتمالا مجاز و بدون ایراد شده این جور روابط

نسیم

اتفاقا به نظر من تلویزیون ما داره اوضاع رو خیلی گل و بلبل تر از اونچه که هست نشون میده. مثلا هنوز به موضوع خیانت زنان پرداخته نمیشه در حالی که من به وضوح تو جامعه خودم میبینم چقدر تعداد زنانی که به همسرشون خیانت میکنن زیاده. به عبارت دیگه این موضوع از استثنا بودن گذشته و به یه معضل تبدیل شده.