درس خواندن پسرم

پسرم مشغول دادن امتحانات میان ترم است وباید بگویم در خانه اصلا درس نمیخواند. البته نمره هایش خوب است امامیتواند خیلی بهتر باشد. امتحان ریاضی اش را خوب نداده . بارها گفته ام که ریاضی را نمیتوانی مثل تاریخ و جغرافی بخوانی. باید خودت با دست خودت تمرین ها را بارها و بارها حل کنی تا  اشکالاتت معلوم شود وگرنه سر امتحان به مشکل بر خواهی خورد اما کو گوش شنوا. کتاب را دست میگیرد و روی کاناپه دراز میکشد و به تمرینها و حل هایشان نگاه میکند! انوقت میخواهد بتواند نمره خوب بیاورد. برای اولین بار من هم دخالتی نکردم. بالاخره باید خودش بفهمد که چطور از پس درس هایش بربیاید. تا همین جا هم زیادی به من تکیه کرده. دنبالش راه میافتادم برایش سوال در میاوردم  اشکالات سر امتحانش را جدا میکردم و او هم با کلی اه و ناله و اخ ریاضی چیه و من از ریاضی بدم میاید و  کلی منت مسئله حل میکرد و  بیست هم می اورد.  البته هیچ وقت اصراری بر بیست نداشته و ندارم و معمولا اسمش را نمیاورم. اما این ناسپاسی هم درست نبود.تا این بار که طبق معمول دقیقه نود شب امتحان سراغ کتابهایش رفت و هیچ عکس العملی از من ندید.هر چه مامان بیا! مامان برگه ها  را بیاور مامان اشکالاتم را پیدا کن! گفتم که یک ساعته کاری از دست من برای ریاضی تو بر نمیاید. شاید همانطور که میگویی، قدیمی ام. زمان من با زمان تو خیلی فرق میکرده. فکر کنم انقدر بزرگ شدی که خودت بدونی چقدر و چه موقع درس بخوانی!یک جورهایی هول شده بود.... امتحانش را خوب نداده. خوشبختانه میان ترم بود. تا امتحان اصلی زمان زیادی نمانده. امیدوارم تصمیم های بهتری بگیرد و کمی هم به حرفهای ما بیشتر اهمیت دهد.

/ 4 نظر / 18 بازدید
نسیم

نگین جان ممنونم از لطفت. [گل][گل] به نظر من هم اگر والدین امروزی کمتر تو درسای بچه ها دلسوزی و دخالت کنند و بگذارند به عهده خودشون بهتره. خیلی از پدر و مادرا رو میبینم که برای حل هر تکلیفی کنار بچه میشینن. خب این بچه چجوری قراره مستقل بار بیاد؟

زردالو

چه تصمیم خوب و جالبی گرفتین :) امیدوارم اثر خیلی خوبی داشته باشه. مامان منم هیچ وقت مسئولیت کارهای نکرده ما رو به عهده نمیگرفت و همین باعث شد حداقل در کارهایی که انجام میدیم خودمونو مسئول بدونیم.

باران

سلام نگین جون خوبی عزیزم وقتی ساناز امتحان داره دلم مثل سیر وسرکه میجوشه واقعا به مقاومتت تبریک میگم

سجاد گمشده

من دلم نمیخواد بچه م نمره اول باشه دلم میخواد بتونه یه قوطی نوشابه از مدرسه لگد بزنه تا خونه .