فروشندگی در مترو

فروشنده های مترو دیگر شورش را دراورده اند.تعدادشان بعضی وقتها از مسافر ها هم بیشتر میشود و گاهی که مسافری طاقتش طاق میشود و اعتراضی میکند،فغان و ناله میکنند که چرا نان بری میکنید؟برویم دزدی! از نظر احساسی ادم در میماند!شاید واقعا راست میگویند! اما مترو که جای دست فروشی نیست.کار به جایی رسیده است که  گاهی زنانی با پوشش سر محلی کیسه خواب امریکایی می فروشند!!! بیشتر بیشتر تقصیر ما مسافرهاست که از ایشان خرید کرده و میکنیم و کار بارشان را رونق میدهیم.خانمهای فروشنده که جمع نشدند هیچ، چشممان به جمال اقایان فروشنده هم در واگن های بانوان روشن شد! اول مسن ترهایش امدند ،ان هم وقتی خلوت بود.حالا جوانتر ها هم میایند و در شلوغی بسیار محترمانه عذر خواهی میکنند تا راه باز کنند و تا ته واگن بروند!نمیشود که مسئولین حراست با چوب و چماق دنبال فروشنده ها  کنند! هرچند که بیچاره ها کرده اند و من هم دیده ام! دختری کتانی به پا  با یک کوله پشتی که چنان میدوید که عاجز شده بودند از گرفتنش. این معضل تنها یک راه چاره دارد، از این فروشنده ها خرید نکنیم. از این فروشنده ها خرید نکنید.

/ 9 نظر / 10 بازدید
سهیلا آراسته

سلام .دوست عزیز من هم با شما موافقم. ولی تا حالا به این فکر کردید که شاید بنده های خدا چاره ای جز این راه ندارند. شاید اونا هم دوست ندارند که بیان و میون هزار نفر راه برن و حرف بزنن. شاید واقعا روشون هم نمیشه ولی مجبورن. شاید اونام ترجیح میدن که صبح تا شب سرپا باشن و راه برن هی این ایستگاه و اون ایستگاه کنن و حرف بزنن. تا این که برن یه جا منشی بشنو هزار چشم نا پاک بر اندازشون کنه. زندگی خیلی سخته قربونت برم.

مریم

من از مشکلات شما نمیدونم اما چندین فروشنده ی بسیار با کلاس شهر من وقتی خریدهاشونو میخرند یه مقدار از فروششون تو همین متروی شماست.من از جایی تو شهرم خرید میکنم که قیمت های بالایی داره اما واقعا لباس های خوبی داره .این خانم تعریف میکرد مسیر برگشت از محل خریدش تا خونه همین لباس ها رو تو مترو میفروشه .

مریم

عزیزم منظور من از" مشکلات شما "نداشتن اگاهی نسبت به سوار شدن به یه متروی شلوغه.همینطور که میدونی شهر من مترو نداره و اگه کل شهر رو با اژانس بخوای بگردی میشه 2000 تومان.برای همین من از خط واحد هایی درون شهری هم استفاده نمیکنم. من به دغدغه های شما احترام میذارم اما چون درکش نمیکنم بهتر بود از ابتدا نظر نمیذاشتم و البته عذر خواهم

نیلوفر

والا خیلی شنیدم درآمداشون خوبه، من که توو فکرم استعفا بدم و بزنم در کار فروشندگی مترو [چشمک]

حسین

بیچاره ها چی کار کنن؟ وقتی امکانات تهیه مکان مناسب نیست مجبورند. شما اجبار می دونید چیه؟

حسین

من نمیدونم شما از چه قانونی صخبت می کنید؟ شما خودتون بدون پول میتونید زندگی کنید؟ نون بخرید؟اجاره خونه بدین؟شکم خودتون و خانوادتون رو سیر کنید؟ خلاف قانون؟ مالیات؟ جمعه بازار؟ یعنی فقط یک روز تو هفته کار کنن؟بقیه روز رو چی؟ نگید از اون دسته افراد هستین که مشکلات و زخم های دیگران رو می بینید و روتون تاثیر نداره خانم نادری لطفا مثل مرفه های بی درد ننویسید

حسین

برای بقای حیاتشون تلاش می کنن همین! همون کاری که ما می کنیم

حسین

خانم نادری شاید من کم سن و سال باشم و به اندازه شما تجربه نداشته باشم و شاید طبق فرمایش شما ندونم در واگن بانوان چه اتفاقاتی مییفته و شاید حق هم با شما باشه که مترو به عنوان یک مکان کاملا عمومی جای مناسبی برای دست فروشی نباشه اما اگه بخوام احساسی قضاوت نکنم و به این موضوع هم که اگه این افراد به این صورت کار نکنن چه اتفاقی براشون میفته هم توجه نکنم به نظر شما کدوم مکان عمومی ای پیدا میشه که روزانه این همه جمعیت ازش استفاده کنن و خب به صورت ناخوداگاه جمعیت زیاد شانس فروش رو هم بیشتر میکنه. میتونم یک سوال ازتون بپرسم؟

پری سا

شما جای اونها بودید چکار می کردید؟ نشستن ونطق کردن اصلا کاری نداره اینکه بگید ایش!غیر قانونی هست اما همین شما یک راه حل بدید!